Noen som har prøvd denne måten å justere ventiler på?
Fungerer det greit, eller blir det mye søl? Og ser dere noen fordeler/ulemper ellers ifht ved stillestående motor?
Med motoren i gang blir det utrolig mye søl. Hadde tidligere en Opel GT med 1.9S motor hvor dette måtte gjøres. Ble en del gulvvaske og etterfylling av olje etterpå. Synes resultatet blir bedre når motoren står da en på våre biler har både skrue og mutter. På Opelen var det bare mutter, og da gikk det raskere.
1957 PV 44404 ("Blåmann"), Duett 44506-1958 (1957 type prod okt 1958.("Gråbein"). Nå også 1962 544 Favoritt (11151)("Bølla").
445. ja har prøvd forumets løsning med å laste opp vedlegg også. Fungerer ikke. Får beskjed om at bildet er pixler bredt og pixler høyt. Nå er det nedskalert til 200x300 og 15 kb uten at det går.
Det tar jo ikke mye lengre tid å justere etter metoden som sier at når sylinder nr 1 vipper (Eksos lukker og innsug åpner) så justerer man nr 4 og motsatt. Samme gjelder 2 og 3. En slipper da også motorvask etterpå . På Opelen var det hydrauliske løftere så den var litt mer vrien uten oljetrykk. Men, jeg har også startet opp en B16 uten toppdeksel med godt oljetrykk og det spruter litt fra den også. Oljedampen er jo heller ikke noe en ønsker å puste inn.
1957 PV 44404 ("Blåmann"), Duett 44506-1958 (1957 type prod okt 1958.("Gråbein"). Nå også 1962 544 Favoritt (11151)("Bølla").
Det hendte jeg gjorde slikt i gamle dager, men det gikk hart utover søkerbladene. men vi hadde metervis så vi klippet vare av de vanligse dimensjonene og kalte dette verkstesdsmateriell.
Det ble ekte og fin klaring og oftere lydløst, men det ble ofte litt oljesøl, spes. når motoren var varm.