Page 1 of 1

Optimist?

Posted: Mon 29 Feb 2016 00:05
by G.Larson
Tja, trenger vel ikke si så mye mer :shock: :mrgreen:

http://m.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=71881688

Re: Optimist?

Posted: Mon 29 Feb 2016 10:00
by Torbo2
Det ville vel tatt noen kveldsstunder med denne for å få den grei? Spesielt om man skulle bry seg med å ta alle rustflekkene?
:lol:

Re: Optimist?

Posted: Mon 29 Feb 2016 10:28
by 445
Helt klart optimist!

Re: Optimist?

Posted: Mon 29 Feb 2016 17:58
by Reodor57
For å ta det positive her:
Bremsevæskebeholderen og kanskje varmeapparatvifta kunne nok brukes kanskje? Var vel også et baklys som lå på kardantunellen. Men alt dette får en vel til en hyggeligere pris hos Jørgenrud er jeg redd :-).

Re: Optimist?

Posted: Mon 29 Feb 2016 18:22
by Torbo2
Syns jeg så en stjerne på en av delene?
Men jeg så kanksje feil?

Re: Optimist?

Posted: Fri 09 Sep 2016 13:18
by G.Larson
Enda flere som er optimister, men i andre enden av skalaen hva angår tilstand og pris. :shock: :shock:

http://m.finn.no/car/used/ad.html?finnk ... s=82214794


Litt feil å annonsere som PV også :mrgreen:

Re: Optimist?

Posted: Fri 09 Sep 2016 13:22
by 445
Den bilen har jeg faktisk kjørt. Den fortjener nok beskrivelsen "strøken". Synd at den ikke har blitt brukt noe særlig etter restaureringen.

Re: Optimist?

Posted: Fri 09 Sep 2016 13:28
by G.Larson
Joda, støken var den. Og håpet om at pv'en noen gang kommer dit er jo tisltede. :oops: Men føler likevel at prisen er litt overkill :D

Re: Optimist?

Posted: Fri 09 Sep 2016 13:59
by Reodor57
Prisen det forlanges vil nok gjøre at ingen tør å bruke den om de noen gang skulle kjøpe den. Riktig pris er nok nærmere 150k om jeg skulle være så dristig å begi meg inn på en høy prisberegning. Den er jo også en høyst vanlig skapvogn. En Duett Personherregårdsvogn i samme tilstand ville nok ha en verdi ett sted imellom prisforlangende og 150k om den i tillegg var en spesiell utgave.
Uansett er det jo med på å dra opp prisen for våre veteraner, så vi får se det positive i det. Kanskje vi i fremtiden kan få igjen noe av pengene vi legger i restaurering av våre gamle biler. Ellers er det jo normalt negativ timesbetaling vi snakker om for vår del.... Men, vi har jo kosen med å gjøre jobben også da :-).